Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Go to top
O nas

Tworzenie perfum

Jak Tworzymy perfumy?

Odpowiadając na najczęstsze pytanie. Przychodząc do naszego laboratorium zapachu, czego możecie się spodziewać, jak to się tworzy?, i co z zapachem który kolokwialnie nie wyjdzie ?

Zaczynając od początku, w naszym laboratorium zapachu możecie stworzyć swój indywidualny zapach od podstaw, mieszając poszczególne składniki, jest ich około 150 ale cały czas poszerzamy swoją gamę komponentów. W Perfumery hub nie tworzymy z mieszanek typu „białe kwiaty” gdzie w składzie jest kilkanaście odmian kwiatów tylko z poszczególnych odmian typu Jaśmin, kwiat pomarańczy, gardenia ( każdy dodajemy oddzielnie )

Czy przy tworzeniu można kompozycje zepsuć? jasne 🙂 ale minimalizujemy to ryzyko do bardzo małego procenta. Jak ?

Tworzymy perfumy, czyli zawartość olejku we flakonie to ok. 30%. Samo tworzenie zaczynamy od dodawania dwóch najlepszych składników.

Początkowo tworzymy kompozycję na krople, dosłownie, dodając po kroplach możemy zmienić lub zrezygnować ze składniku który po zmieszaniu nie przypadł nam do gustu lub wyszedł za bardzo intensywny. Dopiero po tym jak uzyskamy zamierzony efekt, otrzymujemy skład naszego pachnidła. Zwiększamy proporcję olejku dodając po kolei te same olejki aż uzyskamy 30% zawartości we flakonie.

Co jeśli nie znam składników lub nie mam żadnego faworyta od którego można zacząć?

Odpowiadając na to pytanie, jest kilka opcji 🙂

Pierwsza, można wskazać jakie perfumy nam się podobają (z nazwy) co byście w nich zmienili albo w jaką tonację mamy iść.

Druga opcja jest sprawdzanie naszych składników i wybranie najlepszych, to dopiero zabawa! Oczywiście wedle życzenia możemy pomóc i doradzić w wyborze oraz w doradzeniu które z wybranych składników będą się ze sobą dobrze komponować.

Proszę jednak pamiętać, jeśli przykładowo wybierzemy bazylie oraz wanilię i będzie nam się to podobać, to nic złego ! 🙂 Przecież tworzymy własną unikatową mieszankę, o to w tym chodzi 🙂

Mam nadzieję, że chociaż trochę rozwiałem wasze wątpliwości i obawy,